Historia

Wrocławska

restauracja

Kuchnia inspirowana historią

 

Wrocławska

W tym miejscu restauracja istnieje już prawie 30 lat. Przechodziła wiele zmian. Obecnie wróciła do korzeni. Serwuje kuchnię polską oraz kuchnię przedwojennego Wrocławia. Inspiracją były książki znanego wrocławskiego pisarza Marka Krajewskiego. Jego główny bohater Eberhard Mock był przedwojennym policjantem i miłośnikiem kuchni wrocławskiej. Inspiracji szukamy również w książce „Kuchania Wrocławia” Grzegorza Sobela – historyka z Uniwersytetu Wrocławskiego który bada zwyczaje kulinarne przedwojennych wrocławian.

 

 

 

Specjały

kuchni Wrocławskiej

Naszą specjalnością jest Bigos Wrocławski oraz słynne już w całej Europie „Śląskie Niebo” z kluskami wrocławskimi. Trzeba pamiętać że pierogi ruskie poraz pierwszy pojawiły się w okolicach Wrocławia. Są modyfikacją ukraińskich pielmieni. Przyjechały razem z repatriantami ze wschodu po wojnie. Nasz pierogi mają już swoich stałych wielbicieli. Ostatnio dodaliśmy do karty pierogi z kaczką oraz szpinakiem. Kaczka w przedwojennym Wrocławiu była jedzona na wiele sposobów. Naszą specjalnością jest też żurek wrocławski który do Wrocławia trafił tak jak pierogi ruskie. Nasz żurek jest wyjątkowy, robiony wg starego przepisu i podawany w chlebie. Serwujemy pyszne lunche oraz obiady.

 

 

 

 

Serwujemy

również

Odwiedzając Państwo naszą restaurację spróbujecie wiele produktów regionalnych z Dolnego Śląska. Wino z Trzebnicy czy piwo z lokalnych browarów, serwujemy też wódkę Wrocławską oraz różnego rodzaju inne alkohole: rumy, giny, wina.

Zapraszamy

 

 

 

 

 

Gdzie zjeść we Wrocławiu prawdziwe wrocławskie jedzenie?

Jedzenie to nie tylko sposób zaspokajanie głodu, ale także możliwość lepszego poznania historii i kultury miejsca, w którym w danej chwili przebywamy. Niestety zarówno restauracje we Wrocławiu, jak i mieszkańcy tego miasta zapomnieli trochę o jego kulinarnych tradycjach. Wiele osób, często nawet rodzimych wrocławian, nie ma pojęcia o tym, że istnieje kuchnia wrocławska. Postanowiliśmy to zmienić.

Nigdy nie chcieliśmy, żeby Wrocławska była tylko kolejną restauracją we Wrocławiu. Mamy świadomość tego, jak ważna jest tradycja i dlatego nie tylko pragniemy ją kultywować, ale także przekazywać dalej. Z tego powodu we Wrocławskiej serwujemy naszym gościom coś więcej niż pyszne regionalne jedzenie. Serwujemy im kawałek historii naszego miasta.

 

Tradycja wrocławskiego jedzenia

We Wrocławiu jedzenie pełniło zawsze bardzo ważną rolę i do tej pory przyglądając się przepisom, które przyrządzano na przestrzeni wieków, możemy bardzo dużo dowiedzieć się o sytuacji polityczno-gospodarczej miasta. Wrocław nie zawsze był polskim miastem, dlatego w jego kuchni dostrzec można wpływy niemieckie, czeskie, żydowskie czy wschodnie. Przez wieki kultury te przeplatały się, a kucharze czerpali z nich to co najlepsze, dzięki czemu dziś możemy cieszyć się naprawdę dobrym jedzeniem we Wrocławiu. Wrocławski tatar ze śledzia czyli „Hekele”, żurek wrocławski, kluski wrocławskie, a nawet śląskie niebo – to tylko niektóre z inspirowanych tradycjami regionu potraw, których można spróbować we Wrocławskiej.

Nie tylko jedzenie we Wrocławiu jest ważne

O żadnym miejscu nie można powiedzieć, że jest najlepszą restauracją we Wrocławiu, jeśli nie serwuje dobrego piwa. Ten złoty napój od zawsze gościł na stołach obecnej stolicy Dolnego Śląska. Wiemy o tym, dlatego przywiązujemy olbrzymią wagę do karty trunków i dbamy o to, by nasi goście zawsze mieli duży wybór piw z lokalnych browarów. Nie zapominamy przy tym, że piwo to nie tylko napój, ale także świetny dodatek do dań i zgodnie z tradycją wykorzystywania go w procesie przyrządzania mięs w naszym menu znalazło się takie danie jak żeberka marynowane w piwie regionalnym.

Wyjątkowe miejsce na restaurację we Wrocławiu

Nie tylko za pomocą jedzenia chcemy przybliżyć naszym gościom klimat Wrocławia, jego historię i kulturę. Czy może być do tego lepsze miejsce niż restauracja we Wrocławiu przy Rynku? Zależy nam, aby osoby, które zatrzymają się u nas mogły chłonąć atmosferę miasta i dzięki temu lepiej je zrozumieć. Bliskie sąsiedztwo samego serca Wrocławia sprawia, że w otoczeniu restauracji znajdują się niesamowite zabytki, piękne stare budynki i uliczki. Wszystkie one które kryją historie o przeszłych dniach miasta, a my to wszystko chcemy pokazać naszym gościom i sprawić, by pokochali Wrocław i wrocławską kuchnię, tak jak my.

REZERWACJE : 71 305 12 28

Swojskie produkty, zero chemii, ręcznie robione Odrzuć